сите категории
EN

Морски делови

Ти си тука : Дома>Производи>Морски делови

  • https://www.nbfuchuncasting.com/upload/product/1573201790707574.png
  • https://www.nbfuchuncasting.com/upload/product/1573201798348837.png

Алуминиумски обработени делови за лиени јахти


1, Материјал: A380;
2 time Време на водење: 30-35 денови;

Пребарување
  • Опис на практиката
  • Информации за претпријатието
  • Сертификати
  • Пакување и испорака
Опис на практиката

Детална карактеристикаиме на продукт

Алуминиумски обработени делови за лиени јахти

прецизност обработка ОЕМ
Толеранција / прецизност CT6
Материјали за производи Челик, железо, челик, сиво железо, нодуларно леано железо
Процесна технологија Умирање
Површински третман Полиран, позлата,Пескарење, Црн слој
големина
Прилагодено
Анти-'рѓа /
Формати на датотеки

PDF, Auto CAD, цврста работа, JPG, Pro E

FOB пристаниште

Нингбо или Шангај

 

Апликации:Алуминиумот има многу пожелни својства поради кои е популарен чамци и сродни морски делови. Како прво, алуминиумот е лесен, еден од најважните размислувања при дизајнирање на брод.

Друга точка во корист на алуминиумот е неговата висока јачина на принос, што резултира со алуминиумски делови, особено трупови, на кои може да им треба прилично удирање пред да почнат да се деформираат. 

Понатаму, флексибилноста и формабилноста на алуминиумот значат дека е идеален за сите видови морски апликации. На пример, иако алуминиумот честопати ќе биде поскап од челикот, бидејќи работата со алуминиум е многу полесна, тој на крајот е многу поевтин производствен процес. Ова го вклучува фактот дека алуминиумот е многу заварлив и може да се работи и како алуминиумска плоча или како екструдирани делови.

 Ако барате ефикасни, доверливи и робусни машини и ниски трошоци за работа, Нашиот лиење на алуминиум усвојува напредни технологии и одличен квалитет, ваш најдобар избор на барани работни места. 


Поврзани производи:


предности:


★ Стручен технички тим обезбедува високо квалитетна техничка поддршка;

★ Висококвалитетните материјали можат да го зголемат работниот век;

★ Прецизната контрола на големината го прави склопот повеќе разумно и изведува поефикасно.


Информации за компанијата:

Ningbo Yinzhou Fuchun Прецизност Лиење копродукции, ООД Forgot Password?  беше поставено во 1988, сместен во прекрасниот крајбрежен град Нингбо, на источното крајбрежје на Кина. Една од водечките леарници во Кина, ние сме специјализирани во кастинг of јаглероден челик, легура на челик, сив челик, не'рѓосувачки челик и неподвижна железо. Со годишен излезен капацитет од 10000 метрички тони, нашите производи се движат од 100 грама до 600 килограми во тежина.

Ние исто така произведуваме механички делови за купувачи ширум светот и можеме да произведуваме според цртежите на клиентите. Досега, нашите производи можат главно да се ставаат во следниве категории: делови за вентили, делови за шини и подземни железници, делови за рударска машина, автомобилски делови, делови за хидраулични машини, делови за проектни машини и други делови.

Со 7 електрични печки со средна фреквенција за производство, имаме и спектрографи, металографски анализатори, тестери за цврстина, ултразвучни машини за тестирање, детектори за маани на магнетни честички, тестери за удар, тестостери и други инструменти за инспекција. 


      

Понатаму, нашата машинска способност е многу силна, со цела линија на ствари, мелење и дупчење стругови, 13 CNC стругови, 4 CNC машински центри и соодветни металуршки машини.


Наши услуги:


❤ Задоволен квалитет;
❤ Конкурентна цена;
Team Тим за професионална продажба и КК;
❤ Брза испорака;
❤ Совршена услуга по продажбата.

Ние веруваме дека добар квалитет и чесност ни помагаат да ги освоиме клиентите. Ние со нетрпение очекуваме да работиме со вас и да воспоставиме заемно корисни деловни односи со вас. Доколку сте заинтересирани за нашите производи, Ве молиме слободно контактирајте не за повеќе детали.

Сертификати

Ningbo Yinzhou Fuchun Precision Casting Co., Ltd стави голем акцент на нашиот систем за контрола на квалитет за да ги увериме нашите производи да имаат најдобар квалитет. Ние веќе ги поминавме одобренијата ISO9001, TUV-PED и BV. 80% од нашите производи се извезуваат во Европа, САД и Австралија каде се одлично прифатени од клиенти, со кои воспоставивме долгорочни деловни односи.


Показ за сертификација:


Пакување и испорака

Екран за пакување:


Дрвена кутија со пластична кеса;
ЕУР-палета со јака од палети и пластична кеса;

Како барања на клиентите.

Детали за транспорт:


Сите видови на начин на испорака можеме да ги задоволиме како што бараат клиентите.Контактирајте нѐ
TUV
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Против измама

Точна е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Нема сметка на Whatsapp

Или сите Измамници