сите категории
EN

Морски делови

Ти си тука : Дома>Производи>Морски делови

  • https://www.nbfuchuncasting.com/upload/product/1573202354399529.png
  • https://www.nbfuchuncasting.com/upload/product/1573202358402517.png

Прилагодени алуминиумски делови ЦПУ машински склопни делови за чамци


1, Материјал: A380;
2 time Време на водење: 30-35 денови;

Пребарување
  • Опис на практиката
  • Информации за претпријатието
  • Сертификати
  • Пакување и испорака
Опис на практиката

Детална карактеристикаиме на продукт

Прилагодени алуминиумски делови ЦПУ машински склопни делови за чамци

прецизност обработкаОЕМ
Толеранција / прецизностCT6
Материјали за производиЧелик, железо, челик, сиво железо, нодуларно леано железо
Процесна технологијаУмирање
Површински третманПолиран, позлата,Пескарење, Црн слој
големина
Прилагодено
Анти-'рѓа/
Формати на датотеки

PDF, Auto CAD, цврста работа, JPG, Pro E

FOB пристаниште

Нингбо или Шангај

 

Апликации:Првите мисли многу луѓе ги имаат кога размислуваат за индустриската употреба на легури на алуминиум често се конзерви за пијалоци или авиони, два важни примери за тоа како алуминиумот ги трансформира модерните индустрии. Но, иако чамците можеби не се меѓу најпознатите апликации за алуминиум, морската индустрија претрпе технолошка револуција благодарение на уникатните својства на алуминиумот.

Алуминиумската конструкција овозможува трупот и надградбите да се градат и силни и лесни. Дополнително, со своите исклучителни својства на цврстина и отпорност, алуминиумскиот труп може да потрае повеќе од полиестер, на пример. 

Нашата компанија е специјализирана за лиење и обработка на сите видови алуминиумски делови за јахта . Ние не само што правиме делови според вашите цртежи, туку исто така можеме да дизајнираме делови според вашиот концепт и барања.


Поврзани производи:


предности:


★ Стручен технички тим обезбедува високо квалитетна техничка поддршка;

★ Висококвалитетните материјали можат да го зголемат работниот век;

★ Прецизната контрола на големината го прави склопот повеќе разумно и изведува поефикасно.


Информации за компанијата:

Ningbo Yinzhou Fuchun Прецизност Лиење копродукции, ООД Forgot Password?  беше поставено во 1988, сместен во прекрасниот крајбрежен град Нингбо, на источното крајбрежје на Кина. Една од водечките леарници во Кина, ние сме специјализирани во кастинг of јаглероден челик, легура на челик, сив челик, не'рѓосувачки челик и неподвижна железо. Со годишен излезен капацитет од 10000 метрички тони, нашите производи се движат од 100 грама до 600 килограми во тежина.

Ние исто така произведуваме механички делови за купувачи ширум светот и можеме да произведуваме според цртежите на клиентите. Досега, нашите производи можат главно да се ставаат во следниве категории: делови за вентили, делови за шини и подземни железници, делови за рударска машина, автомобилски делови, делови за хидраулични машини, делови за проектни машини и други делови.

Со 7 електрични печки со средна фреквенција за производство, имаме и спектрографи, металографски анализатори, тестери за цврстина, ултразвучни машини за тестирање, детектори за маани на магнетни честички, тестери за удар, тестостери и други инструменти за инспекција. 


      

Понатаму, нашата машинска способност е многу силна, со цела линија на ствари, мелење и дупчење стругови, 13 CNC стругови, 4 CNC машински центри и соодветни металуршки машини.


Наши услуги:


❤ Задоволен квалитет;
❤ Конкурентна цена;
Team Тим за професионална продажба и КК;
❤ Брза испорака;
❤ Совршена услуга по продажбата.

Ние веруваме дека добар квалитет и чесност ни помагаат да ги освоиме клиентите. Ние со нетрпение очекуваме да работиме со вас и да воспоставиме заемно корисни деловни односи со вас. Доколку сте заинтересирани за нашите производи, Ве молиме слободно контактирајте не за повеќе детали.

Сертификати

Ningbo Yinzhou Fuchun Precision Casting Co., Ltd стави голем акцент на нашиот систем за контрола на квалитет за да ги увериме нашите производи да имаат најдобар квалитет. Ние веќе ги поминавме одобренијата ISO9001, TUV-PED и BV. 80% од нашите производи се извезуваат во Европа, САД и Австралија каде се одлично прифатени од клиенти, со кои воспоставивме долгорочни деловни односи.


Показ за сертификација:


Пакување и испорака

Екран за пакување:


Дрвена кутија со пластична кеса;
ЕУР-палета со јака од палети и пластична кеса;

Како барања на клиентите.

Детали за транспорт:


Сите видови на начин на испорака можеме да ги задоволиме како што бараат клиентите.Контактирајте нѐ

Жешки категории

TUV
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Против измама

Точна е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Нема сметка на Whatsapp

Или сите Измамници