сите категории
EN

Railелезнички делови

Ти си тука : Дома>Производи>Railелезнички делови

 • https://www.nbfuchuncasting.com/upload/product/1573176461951681.png
 • https://www.nbfuchuncasting.com/upload/product/1573176468181310.png

Висококвалитетни OEM прецизно леење приспособени делови за багажник за воз


Пребарување
 • Опис на практиката
 • Информации за претпријатието
 • Сертификати
 • Пакување и испорака
Опис на практиката

Детална карактеристикаиме на продукт

Висококвалитетни OEM прецизно леење приспособени делови за багажник за воз

прецизност обработкаОЕМ
Толеранција / прецизностCT9
Материјали за производиЧелик, железо, челик, сиво железо, нодуларно леано железо
Процесна технологијаПрецизно лиење
Површински третманМашини или Спај Сликарство
големина
Прилагодено
Анти-'рѓаМасло против рѓосување
Формати на датотеки

PDF, Auto CAD, цврста работа, JPG, Pro E

FOB пристаниште

Нингбо или Шангај

 

Апликации:


Железнички багиисе едвај забележани од просечниот патник, но тие се ансуштински дел од возот, неговиот погонски систем и неговиот механизам за водење. Стандардно железничко возило ќе има две багии, обично лоцирани во близина на краевите на возилата. Секој багаж е камион со 4 или 6 тркала кој обезбедува потпора за каросеријата на возилото и кој се користи за негово влечење и сопирање. Секоја кочија има по две багии. Машините ја поддржуваат масата на возилото, ги користат тркалата за да го водат по патеката и обезбедуваат одреден степен на амортизација од ударите што се пренесуваат од патеката за време на движењето.

     Богите служат за неколку цели:

  • Поддршка на телото на шинското возило;

  • Стабилност и на права и на закривена патека;

  • Подобрете го квалитетот на возењето со апсорпција на вибрации и минимизирање на влијанието на центрифугалните сили кога возот се движи на кривини со голема брзина;

  • Минимизирање на создавањето на неправилности на пругата и абразија на шините.

        наРамка за багажнике еден од главнитекомпоненти на багажникот.Ова може да биде од тип на внатрешна рамка каде што главната рамка и лежиштата се меѓу тркалата или (почесто) од типот на надворешна рамка каде што главната рамка и лежиштата се надвор од тркалата.


предности:


★ Стручен технички тим обезбедува високо квалитетна техничка поддршка;

★ Висококвалитетните материјали можат да го зголемат работниот век;

★ Прецизната контрола на големината го прави склопот повеќе разумно и изведува поефикасно.

Информации за компанијата:

Ningbo Yinzhou Fuchun Прецизност Лиење копродукции, ООД Forgot Password?беше поставено во1988, сместен во прекрасниот крајбрежен град Нингбо, на источното крајбрежје на Кина. Една од водечките леарници во Кина, ние сме специјализирани вокастингofјаглероден челик, легура на челик, сив челик, не'рѓосувачки челик и неподвижна железо.Со годишен излезен капацитет од10000метрички тони, нашите производи се движат од100грама до600килограми во тежина.

Ние исто така произведуваме механички делови за купувачи ширум светот и можеме да произведуваме според цртежите на клиентите. Досега, нашите производи можат главно да се ставаат во следниве категории: делови за вентили, делови за шини и подземни железници, делови за рударска машина, автомобилски делови, делови за хидраулични машини, делови за проектни машини и други делови.

Со 7 електрични печки со средна фреквенција за производство, имаме и спектрографи, металографски анализатори, тестери за цврстина, ултразвучни машини за тестирање, детектори за маани на магнетни честички, тестери за удар, тестостери и други инструменти за инспекција.


Понатаму, нашата машинска способност е многу силна, со цела линија на ствари, мелење и дупчење стругови, 13 CNC стругови, 4 CNC машински центри и соодветни металуршки машини.


Наши услуги:


❤ Задоволен квалитет;
❤ Конкурентна цена;
Team Тим за професионална продажба и КК;
❤ Брза испорака;
❤ Совршена услуга по продажбата.

Ние веруваме дека добар квалитет и чесност ни помагаат да ги освоиме клиентите. Ние со нетрпение очекуваме да работиме со вас и да воспоставиме заемно корисни деловни односи со вас. Доколку сте заинтересирани за нашите производи, Ве молиме слободно контактирајте не за повеќе детали.

Сертификати

Ningbo Yinzhou Fuchun Precision Casting Co., Ltd стави голем акцент на нашиот систем за контрола на квалитет за да ги увериме нашите производи да имаат најдобар квалитет. Ние веќе ги поминавме одобренијата ISO9001, TUV-PED и BV. 80% од нашите производи се извезуваат во Европа, САД и Австралија каде се одлично прифатени од клиенти, со кои воспоставивме долгорочни деловни односи.


Показ за сертификација:


Пакување и испорака

Екран за пакување:


Дрвена кутија со пластична кеса;
ЕУР-палета со јака од палети и пластична кеса;

Како барања на клиентите.

Детали за транспорт:


Сите видови на начин на испорака можеме да ги задоволиме како што бараат клиентите.Контактирајте нѐ

Жешки категории

TUV
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Против измама

Точна е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Нема сметка на Whatsapp

Или сите Измамници