Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme

Si të gjeni një furnizues të mirë shkritor kinez nën epidemi

Nga admin Në Art, Lajme Postuar nga 2020-04-11

Epidemia e pneumonisë e infeksionit të ri me koronavirus është ende duke vazhduar. Prioriteti kryesor aktual i të gjithë neve është të vazhdojmë të luftojmë virusin dhe të garojmë me kohën për të parandaluar me vendosmëri riinfektimin dhe përhapjen e epidemisë! Në të njëjtën kohë, të gjitha sferat e jetës në Kinë po përballen me një provë tjetër të madhe, veçanërisht në industrinë e shkritoreve - probleme të tilla si numri i pamjaftueshëm i ripunuesve, logjistika e kufizuar dhe furnizimi i vështirë i lëndëve të para. Industria e shkritores së metaleve është industria bazë e prodhimit industrial, si nëna e industrisë, është e para që ka barrën.

1. Testi i epidemisë në industrinë e shkritores
● Në shumicën e kompanive vendase të shkritoreve, data e rifillimit e planifikuar fillimisht për 3 shkurt (dita e dhjetë e muajit të parë) është shtyrë dhe nuk mund të përcaktohet data tjetër e rifillimit. Megjithatë, edhe kompanitë e shkritoreve që kanë rifilluar punën kanë probleme me dorëzimin dhe bëhen shkritore Testi më i madh i biznesit.
● Klientët e kompanive të shkritoreve janë në industri të ndryshme brenda dhe jashtë vendit. Edhe gjatë Vitit të Ri Kinez normal, porositë e klientëve do të vonojnë përpunimin dhe dorëzimin. Aktualisht, ajo është duke u përballur me pushimet e logjistikës, kontrollin e epidemisë dhe mungesën e dërgesave dhe më shumë ngarkesë.
● Një test tjetër është: fluksi i parasë së biznesit. Për shkak të vonesës së dorëzimit dhe fillimit të vonuar, pagesa e kompanisë do të vonohet, por materialet e ndryshme të prodhimit të blera për porosinë vendosen në fabrikë. Çdo ditë shtesë do të ketë kosto, e cila është e barabartë me paratë që shtrydhen atje. Nuk mund të shndërrohet në fluks parash. Përveç kësaj, fillimi i punës vonohet, pagat e punonjësve duhet të paguhen normalisht dhe shpenzimet e interesit të kredive duhet të kthehen normalisht, kështu që për ndërmarrjet presioni i fluksit të parave është shumë i lartë.

2. Si të gjeni furnizues të shkritoreve kineze me cilësi të lartë
Ningbo Yinzhou Fuchun Precision Casting Co., Ltd. gjithashtu rifilloi punën më 15 shkurt dhe hasi disa nga problemet e përmendura më sipër. Përballë vështirësive, kompania formuloi një sistem parandalimi dhe kontrolli për rifillimin e situatës epidemike; ajo miratoi zyra online, konferencë në internet dhe komunikim telefonik dhe metoda të tjera; Fabrika do të kontrollojë rreptësisht sigurinë dhe shëndetin e punëtorëve çdo ditë, do të përgatisë sende të zakonshme si maska, ujë dezinfektues dhe do të marrë masa mbrojtëse. Kjo u mundëson klientëve tanë të furnizojnë materialet sapo të kenë nevojë.
Ningbo Yinzhou Fuchun Precision Casting Co., Ltd. u themelua në vitin 1988 dhe ndodhet në qytetin e bukur bregdetar të Ningbo në Kinën lindore.
Kompania jonë është e specializuar në prodhimin e çelikut të karbonit, çelikut të aliazhuar, çelikut gri, çelikut inox, gize nodular dhe kallëpeve të tjera. Është një nga shkritoret kryesore vendase. Kapaciteti vjetor i prodhimit është 10,000 ton, dhe pesha e produktit varion nga 100 gram deri në 600 kilogramë. Ne gjithashtu prodhojmë pjesë mekanike për blerësit në të gjithë botën dhe mund të prodhojmë sipas vizatimeve të klientëve. Deri më tani, produktet tona mund të ndahen në këto kategori: pjesë valvulash, pjesë të metrosë hekurudhore, pjesë të makinerive minerare, pjesë automobilistike, pjesë makinerish hidraulike, pjesë makineri ndërtimi etj.
Kompania ka 7 furra elektrike me frekuencë të mesme, me spektrometra, analizues metalografikë, testues fortësie, detektorë tejzanor të defekteve, detektorë të defekteve të grimcave magnetike, detektorë të defekteve në ndikim, detektorë defektesh në tërheqje dhe instrumente të tjera testimi. Me aftësi përpunimi me një ndalesë të mërzitjes, bluarjes, shpimit, tornimit, 13 torno CNC, 7 qendra të përpunimit CNC dhe pajisje të ngjashme përpunuese mbështetëse. Ne i kushtojmë rëndësi të madhe sistemit tonë të kontrollit të cilësisë për të siguruar që produktet tona të kenë cilësinë më të mirë dhe t'u japin klientëve shërbimin dhe përvojën më të mirë.
Ne kemi kaluar certifikimin ISO9001, TUV-PED, BV dhe GL.DNV. 80% e produkteve eksportohen në Evropë, Shtetet e Bashkuara dhe Australi; ata janë të mirëpritur nga klientët dhe kanë krijuar marrëdhënie afatgjata biznesi me klientët.
Ne besojmë se cilësia e mirë dhe ndershmëria mund të na ndihmojnë të fitojmë klientë. Ne mezi presim të punojmë me ju për të krijuar marrëdhënie biznesi reciprokisht të dobishme. Nëse jeni të interesuar për produktet tona, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni për më shumë detaje.

TUV
SHËNIM: Kundër mashtrimit

Email i saktë: [email mbrojtur]

Nuk ka llogari Whatsapp

Ose të gjithë Mashtruesit